Lotto Zapachowe 30 zapachów gra sensoryczna, SentoSphere
search
  • Lotto Zapachowe 30 zapachów gra sensoryczna, SentoSphere
  • Lotto Zapachowe 30 zapachów gra sensoryczna, SentoSphere
  • Lotto Zapachowe 30 zapachów gra sensoryczna, SentoSphere

SentoSphere Lotto Zapachowe 30 zapachów 101

__________
Rekomendowana cena sprzedaży: 155 zł brutto

Zawartość zestawu

• 30 pojemniczków z zapachami

• 5 ilustrowanych plansz do gry

• 2 warianty gry

Opis

Od owoców egzotycznych i leśnych aromatów, poprzez zapachy znane z życia codziennego, aż po kwiaty ogrodowe – dzięki 30 pojemniczkom z zapachami zestaw ten otwiera drogę do odkrywania świata w całym jego zapachowym wymiarze. Zabawa polegająca na rozpoznawaniu zapachów, dla dzieci i rodziców. Bogate doznania gwarantowane!

Zasady gry są proste i jednocześnie stymulujące – wystarczy rozpoznać zapach, a następnie połączyć go z odpowiednim obrazkiem. Wygrywa ten, kto pierwszy bezbłędnie skompletuje swoją ilustrowana planszę!

Zapachy

Zapachy w 100 % naturalne: cytryna, eukaliptus, mięta, pomarańcza, sosna, koper, lawenda, wanilia.

Stworzone są na bazie substancji naturalnych i/lub molekuł zapachowych: kwiat pomarańczy, ognisko, morze, czarna porzeczka, ananas, truskawka, trawa, banan, miód, konwalia, wiciokrzew, róża, grapefruit, morela, mydło, grzyb, orzech laskowy, melon, orzech kokosowy, fiołek, ciastko, jabłko.

Sekrety produkcji

Zapachy zostały opracowane przez twórczynię perfum Véronique Debroise i stworzone z ogromną dbałością o wysoką jakość, aby młode pokolenia mogły skutecznie kształcić się w zakresie umiejętności węchowych. Poznawanie zapachów natury jest możliwe dzięki najpiękniejszym naturalnym surowcom zapachom wykorzystywanym przy tworzeniu perfum. Zapachy powstają w naszej fabryce w departamencie Yvelines.

Zestaw jest w 100% stworzony i wyprodukowany we Francji.

Zalecenia dotyczące użytkowania

Pojemniczki z zapachami zachowują ważność przez co najmniej 2 lata, ale okres ten może być o wiele dłuższy, jeśli po każdej partii gry są zamykane odpowiednim wieczkiem. Należy trzymać zestaw z dala od źródeł ciepła.

Macie problem z rozpoznaniem zapachu? Spokojnie, bez paniki, węch jest zmysłem, nad którym trzeba popracować! Ktoś, kto nie rozpoznaje zapachów bez pomocy pisemnej „ściągi” może uznać tę grę za trudną. Ale gwarantujemy, że przy odrobinie treningu stanie się to dziecinnie proste.

Nasza pierwsza wskazówka – trzeba się nauczyć kategoryzować wąchany zapach, czyli stwierdzić, czy jest on słodki, owocowy, leśny, kwiatowy, itd.

Druga wskazówka – należy stwierdzić, co dany zapach przywołuje. W końcu węch jest zmysłem o najbardziej pojemnej pamięci! Zapach może więc przywodzić na myśl porę roku (truskawki latem), osobę (zapach lawendy w babcinej szafie), danie, szampon, miejsce, itp. Automatycznie może to pomóc w tworzeniu skojarzeń i ujęciu w słowa węchowego doznania.

I jeszcze jedno - z zapachami jest jak z kolorami, pełne są odcieni i niuansów. Podobnie jak istnieje wiele odcieni zieleni, istnieje także wiele „odcieni” zapachu jabłka: mogą to być jego różne odmiany, może to być sok jabłkowy, mus jabłkowy, itp. Zaproponowane przez nas zapachy są zatem wybranymi niuansami, które staraliśmy się uczynić możliwie jak najbardziej bliskimi rzeczywistości i możliwie jak najbardziej doskonałymi.

Trudności w nazywaniu zapachu nie oznaczają wcale, że nie posiada się zmysłu węchu. Oznacza to jedynie, że nasz mózg jest jeszcze za mało wyćwiczony w tworzeniu związku pomiędzy odczuwanym doznaniem, które dociera do ośrodka odczuwania, podwzgórzem oraz ośrodkiem mowy. Taką umiejętność nabywa się z czasem, czego najlepszym przykładem są twórcy perfum oraz enolodzy.

SEN-00101#i

Opis

Wiek
(f) 3-4lat
Kraj produkcji
Europa
Nowości, zmiany opakowań
Bestsellery
Nowy produkt

Pliki do pobrania